TYSZOWIECKI DZIEŃ SENIORA

TYSZOWIECKI DZIEŃ SENIORA JUŻ ZA NAMI!

            „Jeszcze w zielone gramy”-pod takim hasłem odbył się w dniu 16 listopada Tyszowiecki Dzień Seniora.

            Dzień Seniora to szczególne święto ludzi starszych, którym należy się szacunek, uznanie i miłość. To oni są piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Patronat nad obchodami Tyszowieckiego Dnia Seniora objęło Stowarzyszenie MANKO z Krakowa. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, Pan Andrzej Podgórski Burmistrz Tyszowiec, Pan Marcin Kawałko Przewodniczący Rady Miejskiej w Tyszowcach Pani Teresa Chrastina i Pan Dariusz Grabiec– Radni Rady Powiatu w Tomaszowie Lubelskim. Święto seniorów uświetniła także obecność Ks. Piotra Kaweckiego proboszcza Parafii pw. Św. Leonarda w Tyszowcach, Pani Agnieszki Podgórskiej Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tyszowcach oraz Pana Pawła Kościołko Prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Tyszowcach. Życzenia zdrowia, długich lat życia, radości, spełniania swoich pragnień, to tylko nieliczne serdeczności jakie zostały wypowiedziane do seniorów.

           Pan Marek Pilch ambasador zdrowego stylu życia Głosu Seniora wygłosił wykład na temat jak zostać świadomym konsumentem oraz o aktywności seniorów. Wręczył także Burmistrzowi Tyszowiec certyfikaty potwierdzające partnerstwo Gminy Tyszowce w kampaniach „Bezpieczny Senior – Stop manipulacji, nie daj się oszukać” oraz „Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę”.

           Tyszowiecki Dzień Seniora, to także bogaty i ambitny program artystyczny w wykonaniu seniorów z Tyszowieckiego Klubu Seniora. Kabaret i  balet „Jezioro łabędzie” to tylko niektóre elementy przygotowanego przez seniorów programu.

           Podczas Dnia Seniora rozdawane były magazyny Głos Seniora i pudełeczka na leki. Była także możliwość uzyskania Ogólnopolskiej Karty Seniora i złożenia wniosku o Kartę Dużej Rodziny.

           Dzień Seniora to także zabawa taneczna i słodki poczęstunek w czasie którego była okazja do wspólnych rozmów. Dziękujemy Seniorom za tak liczny udział i wspólną zabawę.

Możliwość komentowania została wyłączona.