Piknik #szczepimy się

Zgodnie z poleceniem Wojewody Lubelskiego zawartym w decyzji o znaku:
ZK-II.644.1.348.2021 z dnia 10 czerwca 2021 r. Gmina Tyszowce podjęła działania promujące szczepienie przeciw COVID -19 będące elementem realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.W dniach 17 i 18 czerwca 2021 r. odbył się
piknik pod hasłem #SZCZEPIMYSIĘ.
W promocji szczepień przeciw COVID-19 udział wzięła przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim Pani Alina Pliżga oraz pielęgniarki z NZOZ Przychodnia w Tyszowcach tj. Panie Joanna Berbecka, Grażyna Oleszek, Mirosława Skórzyńska, Agnieszka Caruczyńska i Wiesława Kościołko. Do szczepień zachęcali również seniorzy z „Tyszowieckiego Klubu Seniora” w Tyszowcach i Klubu „Senior+” w Perespie.
W działania promocyjne włączyli się także uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Tyszowcach, którzy przy wsparciu Pani Marii Jurkiewicz wykonali plakaty promujące szczepienia przeciw COVID – 19. Koła Gospodyń Wiejskich z Klątw i Kazimierówki, serwowały słodki poczęstunek dla uczestników pikniku #SZCZEPIMYSIĘ .Podczas pikniku można było uzyskać informacje na temat szczepień, co wielu osobom pomogło w podjęciu decyzji o zaszczepieniu się. Najczęściej zadawane pytania dotyczyły:

  1. Czy bezpłatnie mogą zaszczepić się także osoby nie posiadające ubezpieczenia zdrowotnego? – TAK;
  2. Czy senior /osoba niepełnosprawna może zaszczepić się w domu? – TAK – istnieje możliwość skorzystania z usług wyjazdowego zespołu szczepień;
  3. Czy po zachorowaniu na COVID-19 należy się zaszczepić? – Tak.
  4. Czy pacjent może wybrać rodzaj szczepionki jaką chce przyjąć ? – TAK
  5. Czy dużo osób zgłasza niepożądane odczyny poszczepienne ? – NIE
    Dodatkową zachętą do zaszczepienia się była loteria, podczas której można było wygrać bon na zakupy o wartości 50 zł. W loterii wzięło udział 55 osób. Bony wylosowały 24 osoby.  Oznacza to, że w wyniku prowadzonych działań promocyjnych minimum 24 osoby podjęło decyzję o zaszczepieniu się.. Laureatom loterii gratulujemy wygranej, a zwłaszcza gratulujemy podjęcia decyzji o zaszczepieniu się przeciw COVID-19. Poniżej prezentujemy obecny poziom zaszczepienia mieszkańców Gminy Tyszowce.

Liczba ludności – 5437
Pacjenci zaszczepieni przynajmniej jedną dawką – 1804
Pacjenci w pełni zaszczepieni – 1200 Procent pacjentów zaszczepionych pełną dawką – 22,1
Liczba osób zaszczepionych w poszczególnych grupach wiekowych:
12-19 lat -43
20-39 lat – 283
40-59 lat -526
60-69 lat – 465
70+ lat – 487

„MY JUŻ ZASZCZEPILIŚMY SIĘ PRZECIW COVID – 19! ZASZCZEP SIĘ I TY!”

Możliwość komentowania została wyłączona.