Unijna orkiestra

Samorządowe Centrum Kultury w Tyszowcach organizuje orkiestrę dętą. Projekt pod nazwą „Rozszerzenie oferty edukacyjno-kulturalnej Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach poprzez zakup wyposażenia sali, pełniącej funkcję świetlicy” jest współfinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W najbliższych tygodniach placówka chce zakupić kilkanaście instrumentów dętych, na których młodzież  i dorośli będą uczyć się grać. Wszystko będzie kosztować ponad 20 tysięcy złotych, ale centrum kultury wyda na ten cel niewiele ponad 4 tysiące. Reszta będzie pochodzić z funduszy unijnych, które SCK pozyskało za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „G6 Grzędy Sokalskiej”.
Wszystkie instrumenty mają trafić do Tyszowiec najpóźniej na początku stycznia przyszłego roku, ale już teraz placówka rozpoczyna rekrutację chętnych do zespołu. Mogą to być osoby w różnym wieku, od dzieci, przez młodzież po dorosłych, którzy mogą, ale nie muszą mieć doświadczenia muzycznego. Po skompletowaniu składu w Tyszowcach rozpoczną się zajęcia, które poprowadzą profesjonalni instruktorzy.

Osoby, które są zainteresowane tą propozycją mogą się zgłaszać do Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach, a dodatkowe informacje informacje można uzyskać także telefonicznie pod numerami: 84 66 19 223 lub 603 773 483.

Możliwość komentowania została wyłączona.