Ogłoszenie

Samorządowe Centrum Kultury w Tyszowcach w porozumieniu z Burmistrzem Tyszowiec oraz Parafią Rzymsko – Katolicką pw. Św. Leonarda w Tyszowcach,               6 stycznia 2017 roku  w Święto Objawienia Pańskiego organizuje Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli to największe Jasełka w świecie ! W 2015 roku odbyły się w 440 miejscach, łącznie 1,5 mln osób z koroną na głowie ruszyło do Stajenki za Trzema Królami. Orszak to niezwykłe wydarzenie, pokazujące się lokalnej społeczności. Razem możemy więcej, przywracamy tradycję i kulturę, wspieramy budowanie lokalnych relacji. Orszak jest jeden – niezależnie czy w małej wiosce czy w dużej metropolii- jest słyszalny i widzialny na całym świecie.

Nadszedł czas by również w Tyszowcach dzieci przedszkolne, uczniowie szkół na wszystkich etapach edukacji, młodzież, osoby dorosłe zrzeszone bądź nie zrzeszone w różnych organizacjach, parafianie wzięli czynny udział w zaplanowanej uroczystości.

Zwracamy się z prośbą o czynne włączenie się w w/w przedsięwzięcie, przekazanie informacji sąsiadom, znajomym aby dołączyli do nas w tym dniu. Prosimy o pomoc w przygotowaniu żywej stajenki ze zwierzętami. Osoby, które chciałyby włączyć się czynnie w pomoc i organizację naszego orszaku prosimy zgłaszać się w zakrystii do księży lub w Samorządowym Centrum Kultury w Tyszowcach do dyrektora SCK.

Możliwość komentowania została wyłączona.